Як вберегти дітей від негативного впливу соціальних мереж

У відповідь на діяльність небезпечних груп у соцмережах, які доводять дітей до самогубств, батьки повинні знати як вберегти дітей та куди слід звернутися по допомогу у такому випадку.
Батькам, щоб не допустити потрапляння дітей у такі групи, рекомендується

1. Приділяти більшу увагу психологічному стану дитини;

2. Перевіряти облікові записи дитини в соціальних мережах та групи, до яких входить акаунт, стежити за вмістом спілкування у приватних чатах;

3. Звертати увагу на коло спілкування дитини;

4. Намагатися зайняти вільний час дитини спортивними або культурними секціями;

5. Обов’язково контролювати, які фото- та відеофайли розміщені в гаджетах дитини;

6. Встановлювати функцію "батьківський контроль" на всіх гаджетах дитини.

Ідеально, щоб у родинах були стосунки близькості, які б давали відчуття опори, відчуття життя, відчуття свого місця в житті. Для формування прив'язаності і відчуття близькості потрібні дуже прості речі. Це наприклад просто подивитися трохи довше в очі один одному. Це трохи сповільнитися, створити сімейні ритуали, питати дітей не тільки про те, що вони "отримали в школі", а й про те, яка музика їм цікава, показувати їм що ми живі і розвиваємося.
Крім того, треба займатися вибудовуванням зв'язків у родині. Для дитини не очевидна наша любов. Варто відверто сказати дитині щось на кшталт: "Ти такий важливий для мене, мені так шкода, що я не завжди можу дати тобі підтримку, але повір мені: все, що я роблю, я роблю з любові до тебе. Іноді я помиляюся, але також з любові. Я дуже вірю у твій потенціал. Я вірю, що тебе і нас чекає щось дуже хороше". Можна звичайно казати не слово в слово, але це той посил, який має лунати від батьків.
Зазначимо, що найважливішими для кожної дитини є увага батьків і їхня турбота. Необхідно якнайчастіше проговорювати з дитиною її проблеми і ділитися думками.
Привиявленні небезпечних груп самостійно потрібно негайно повідомляти до кіберполіції(https://www.cybercrime.gov.ua– цілодобово), телефон гарячої лінії(044) 374-37-21(з 8:45 до 19:30 в робочі дні) або звертатися до адміністраціїсоцмережі, у якій було виявлено групу.

Умій володіти собою – поради психолога та соціального педагога учням

1. Пам'ятайте: найкращий спосіб боротьби з душевним неспокоєм - постійна зайнятість.2. Щоб забути свої напасті, намагайся зробити приємне іншим. Роблячи добро іншим, робиш добро собі.3. Не намагайся змінювати чи перевиховувати інших. Набагато корисливіше і безпечніше зайнятися самовихованням.Пам'ятай: кожна людина - така ж яскрава й унікальна індивідуальність, як і ти, приймай її такою, якою вона є. Намагайся знайти в людині позитивні риси, вмій бачити її достоїнства і в стосунках з нею спробуй опиратись саме на ці якості.4. Май мужність від щирого серця визнавати свої помилки. Уникай зазнайства і дозування.5. Вчися володіти собою! Гнів, дратівливість, злість спотворюють людину. Егоїзм - джерело багатьох конфліктів. Виховуй в собі терпіння, пам'ятай, що «рана заживає поступово». Не через дрібниці.6. Будь-яка справа починається з першого кроку! Пам'ятай: перешкоди нам даються задля нашого розвитку.7. Людина, має необмежені можливості самовдосконалення, причому в усіх галузях СВОЄЇ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ.8. Будь толерантною особистістю.

КИМ І ЯКИМ ТИ ХОЧЕШ БУТИ

Чи запитував ти себе, якою особистістю хочеш стати?

Ти прагнеш будувати своє життя на зразок тієї людини, якою захоплюєшся; ти мрієш наслідувати свого кумира. Це твій вибір.

Кожна людина прагне мати свій ідеал. Коли в людини є мета, відповідальність, здоров’я, ідеал – усе буде досягнуте і можливе. Без цього життя людини пусте і нецікаве.

Вибір, який ти робиш, суттєво впливає на твій характер. Твої успіхи в житті значною мірою будуть визначатися твоїм моральним вибором.

Задумайся,будь ласка, чи є в тебе недоліки? Ти їх знайшов у себе і став переживати. Не сумуй! Завжди існує можливість змінюватися і вдосконалювати себе.

Найважливіше завдання, яке стоїть перед тобою, - зрозуміти і вибрати головні орієнтири, шлях, яким ітимеш упродовж свого життя.

Найважливіше, що ти можеш у своєму житті, - це творення власного «Я», самого себе. Щоб стати по-справжньому дорослою людиною, необхідно вміти керувати собою,прагнути до знань, мати багато ідей, проявити творчість,бути мужнім,твердо і грамотно приймати рішення.

Хай щастить тобі!

ВИКОНУЙ ПРАВИЛА ДЛЯ ШКОЛЯРІВ

Дорогий друже!

У школі ти – не просто дитина, людина, а ще й школяр, учень. Ти прийшов до школи навчатися. Це твоє основне завдання! Тепер більшість робочого часу ти будеш проводити у школі,класі. А це вимагає вміння жити в колективі, довіряти один одному, відповідати за свої вчинки саме у школі та вчитися підпорядковувати свої інтереси інтересам класу. Вчитися шанобливості до старших,довіри та поваги до товаришів. Плекати у своєму серці віру до людей, добро, працьовитість, відповідальність.

Пам’ятай, що справжній школяр

- приходить на заняття завчасно, за 20 хвилин до їх початку;

- вчасно підготує шкільне приладдя до уроку;

- бережливо користується підручниками (вони обгорнені,із закладками);

- зошити тримає чистими, охайними,підписує за встановленим зразком, дотримується правил графічного режиму;

- розмовляє спокійним голосом, не кричить;

- не ображає і не свариться з однокласниками;

- не бігає, не смітить, чемно виконує обов’язки чергового;

- не перебиває того, хто говорить; говорить лише правду;

- завжди допомагає товаришеві;

- знає: дзвінок про закінчення уроку дається для вчителя;

- береже шкільне майно, надає посильну допомогу у його ремонті; бережливо ставиться до всього свого та чужого;

- без дозволу і погодження під час навчального процесу не залишить навчальний заклад;

- не дозволить собі пропусків занять без поважних причин;

- у школу нічого зайвого не приносить;

- дотримується встановленої форми одягу;

- поза школою, скрізь і всюди поводитися так, щоб не осоромити своє ім’я та свою гідність, не заплямувати честь навчального закладу;

- завжди пам’ятає: вчинки, мова, вихованість та вміння поводитися – то рівень власної культури, рівень авторитету його навчального закладу та рівень поваги до своїх наставників.

Дорогий друже!

Ти тримаєш у руках один із найважливіших документів учня – власний щоденник. Це твоя шкільна трудова книжка. Уважно ознайомся із її змістом. Радимо ретельно працювати над кожним матеріалом.

Прагнемо, щоб щоденник став для тебе ще одним джерелом знань. Він допоможе тобі усвідомити велич особистого Я, приналежність до великої української родини – держави.

Щоб якісно оволодівати навчальним матеріалом, ти маєш навчитися вчитися, освоїти наукову організацію праці школяра.

Тільки при великому прагненні зможеш сформувати в собі вміння навчитися осмислювати й оцінювати власні дії та вчинки, аналізувати, думати і висловлювати свої погляди, співставляти і порівнювати, а також зрозуміти важливість навчальної праці, по-новому подивитися на навколишній світ. Що може бути важливішим для учня за пізнання науки, за вдосконалення самого себе?!

Запрошуємо до активної навчальної праці.

Успіхів тобі!

Школа людяності

Запитання для роздумів над собою: що мені самому не подобається в моєму характері, як я ліквідовую свої недоліки? Що думають про мене мої рідні, товариші,знайомі,учителі,що їм не подобається в мені, як я ставлюся до їх порад ? За кого і за що відповідаю, як я це проявляю?

Спостереження за собою: чи вмію бути стриманим,поступливим, скромним, ласкавим, послужливим до своїх товаришів, як це проявляю?

Моє завдання: розпочинати день з думкою про те, як порадую близьких мені людей; закінчувати день аналізом того,чи приніс користь за цей день, як і кому?

Мій обов’язок: любити, розуміти і поважати близьких мені людей,уміти бачити себе їхніми очима, навчитися розмовляти із своєю совістю, радіти мучитись і відповідати за свої вчинки,бути мужнім і правдивим.

Секрети успіху

- Рости в собі гідного сина чи доньку своєї країни.

- Поважай працю людей, зростай працьовитим.

- Цінуй свій колектив, дотримуйся принципу «Один за всіх, всі за одного».

- Оволодівай знаннями, і вони допоможуть тобі.

- Будь ввічливим, принось людям радість. Пам’ятай, зроблене людиною добро неодмінно повернеться до неї добром.

- Приймай людей такими, якими вони є.

- Будь ввічливим, доброзичливим, оптимістом.

- Позбався від шкідливих звичок.

- Знай себе, суди про себе об’єктивно.

- Знай точно, чого хочеш досягти. Тільки наполеглива, терпляча і розсудлива людина має шанси перемогти всі труднощі і успішно

- досягти своєї мети.

Повір у себе!

Твої орієнтири

Чи запитував ти себе, якою особистістю хочеш стати?

Ти прагнеш будувати своє життя на зразок тієї людини, якою захоплюєшся; ти мрієш наслідувати свого кумира. Це твій вибір.

Кожна людина прагне мати свій ідеал. Коли в людини є мета, відповідальність, здоров’я, ідеал,- усе буде досягнуте і можливе. Без цього життя людини пусте і нецікаве.

Вибір, який ти робиш, суттєво впливає на твій характер. Твої успіхи в житті значною мірою будуть визначатися твоїм моральним вибором.

Задумайся, будь ласка, чи є в тебе недоліки? Ти їх знайшов у себе і став переживати. Не сумуй! Завжди існує можливість змінюватися і вдосконалювати себе.

Найважливіше завдання, яке стоїть перед тобою – зрозуміти себе і вибрати головні орієнтири, шлях, яким ітимеш упродовж усього життя.

Найважливіше, що ти можеш у своєму житті,- це творення власного «Я», самого себе. Щоб стати по-справжньому дорослою людиною, необхідно вміти керувати собою, прагнути до знань, мати багато ідей, проявити творчість, бути мужнім, твердо і грамотно приймати рішення.

Напиши бажання у кожній з цих кульок, які ти будешь виконувати в навчальному році!

/Files/images/22122015/сайт1.jpg

Хай тобі щастить!

Кiлькiсть переглядiв: 1545

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.