Нова українська школа в дії

Нормативні документи щодо організації роботи в 1-х класах НУШ

Робота 1-х класів в умовах НУШ /Files/images/pochatkova_shkola/mo/3.jpg

  • Дорога в тисячу миль починається з одного кроку. Сьогодні стартує реформа Нова українська школа. Цей шлях – на десятиліття, і ми всі разом маємо працювати над змінами, які «проростуть» через усе наше суспільство і, я впевнена, дадуть по-справжньому хороші плоди. Але почати ці зміни мають саме вчителі – у своїх класах. Не втратити жодної дитини, зберегти в усіх природну допитливість і потяг до навчання, дати відчуття безпеки і поваги до кожного – ось та база, на якій стоїть реформа.
  • І навіть якщо за новим Державним стандартом починають вчитися лише першокласники, у підготовці до Нової української школи зміни відбуваються у всій шкільній освіті. У базовій школі ми запроваджуємо елементи компетентнісного підходу, а старша школа отримала більше можливостей для профільного навчання.
  • Ми віримо в українських вихователів, вчителів, майстрів, викладачів та наукових співробітників і робитимемо все можливе, щоб покращити умови вашої роботи, достойно оцінити досягнення і піднімати престиж професії у суспільстві. Закликаю: будьте активними, навчайтеся новому, не зупиняйтеся в розвитку власного педагогічного та наукового таланту, який може згубити лише збайдужіння людини…
    Лілія Гриневич

Під час серпневої конференції педагогічних працівників начальник управління освіти Сергейко Н.О. у доповіді «Про роботу щодо створення сучасного освітнього середовища міста у 2017-2018 навчальному році та завдань на 2018-2019 навчальний рік в умовах Нової української школи» акцентувала увагу на створенні сучасного освітнього середовища в умовах нової української школи. У рекомендаціях конференції відзначено, що у 2017-2018 навчальному році управлінням освіти, кожним навчальним закладом на виконання Конституції України, Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», інших нормативно-правових документів, з метою впровадження Концепції «Нова українська школа» вжито заходів щодо забезпечення якісної освіти.

Нова українська школа в дії

У закладі створено 4 освітні середовища для учнів 1-х класів, в яких навчаєся 120 учнів. З 1 вересня вони почали вчитися за новим Стандартом початкової освіти, основна відмінність якого – орієнтованість на здобуття учнями компетентностей, а не лише знань.

З цього навчального року розпочав роботу інклюзивний клас (учитель Бабатіна Н.В., асистент Рибалко Н.М.), основною метою якого є надання психолого-педагогічної допомоги та забезпечення системного кваліфікованого супроводження навчання дітей з особливими освітніми потребами. У цьому класі навчається 2 дітей з особливими освітніми потребами.

Кабінети, де навчаються першокласники підготовлені до групових уроків нової навчальної програми. І тут цьогорічні учні вчитимуться вже у "Новій українській школі". Підхід до дітей, формат занять, навчальний матеріал – змінився. Учні мають нові меблі (парти, шафи), набори Lego, учителями підготовлені дидактичні матеріали.

Кiлькiсть переглядiв: 262

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.